TÜRK ÜROONKOLOJİ DERNEĞİ
BİLİMSEL ÖDÜL VE BURS DESTEĞİ KURALLARI

Güncelleme tarihi: 1 Temmuz 2022

  • Türk Üroonkoloji Derneği Kongresi sırasında verilen Bilimsel Araştırma Ödülleri, temel ve klinik araştırmalar olarak 2 ayrı ödül şeklinde belirlenmektedir. Bu ödülün içeriği; tüm yazarlar için sertifika, ilk isim araştırmacı için plaket ve ödülü kazanan araştırmacıların talep ettiği şu üç toplantıdan birine katılım desteğidir: Disiplinler Arası Üroonkoloji Toplantısı, Üroonkoloji Kongresi ya da Minimal İnvaziv Ürolojik Cerrahi Kongresi.
    Bilimsel Araştırma Ödüllerinin maddi içeriği açısından destek vermeyi talep edecek firmalardan toplantı, kongre ve etkinliklerde kullanılmak üzere Eğitim Bağışı adı altında maddi katkı alınacaktır. Alınan bu maddi katkı yönetim kurulunun inisiyatifinde, yukarda belirtilen şekilde kullanılacaktır.
  • Yurtdışı Eğitim Bursu; başvuru şartlarını karşılayan ve eksiksiz başvuru yapan dernek üyelerine yönetim kurulunda görüşülmesi ve karar alınması sonrasında 3 (üç) ay boyunca aylık 1000 (bin) Amerikan Doları olarak verilecektir.
  • Alt çalışma gruplarında üretilen bilimsel çalışmaların AUA, EAU ya da ASCO GU uluslararası bilimsel toplantılarında sözlü sunum olarak kabul edilmesi durumunda, yazarlar listesindeki ilk isme sahip araştırmacıya ilgili kongre kayıt ücreti desteği sağlanacaktır. Bu destek ödemesi, ilgili araştırmacının kongre bitiminden sonra kongre katılımını gösteren belgeyi ibraz etmesi sonrasında gerçekleştirilecektir.
  • Alt çalışma gruplarında üretilen bilimsel çalışmaların yayınlanmak üzere kabul edildiği bilimsel dergilerden herhangi bir yayın ücreti talep edilmesi durumunda, dergilerin aşağıda belirtilen özelliklerine göre belirtilen ödemeler yapılacaktır:

– WEB of Science’de Q1ve Q2 sınıfında yer alan dergilerden talep edilen yayın ücretinin 500 (beş yüz) Amerikan Dolarına kadar olan kısmı Türk Üroonkoloji Derneği tarafından karşılanacaktır.
– WEB of Science’de Q3 sınıfında yer alan dergilerden talep edilen yayın ücreti, yazarlar tarafından karşılanacaktır.
– WEB of Science’de Q4 sınıfında yer alıp editöryal ve/veya basım süreçlerinde ücret talep etmekle birlikte sadece ilgili bilim alanı mensuplarının üye olabildiği bir branş derneğinin, üniversitenin, enstitünün veya bilimsel bir kurumun yayın organı olan ve 2010 yılı öncesinden itibaren basılmakta/yayınlanmakta olup abone usulü olarak çalışan ulusal/uluslararası dergilerden talep edilen yayın ücreti, yazarlar tarafından karşılanacaktır.

 

tr_logoÜroonkoloji Derneği Kısa Dönem Bursu

 

Sevgili meslektaşlarımız, Üroonkoloji Derneği “Kısa Dönem Burs Yönergesine” ekli dokümandan ulaşabilirsiniz.

Dr. Sinan Sözen

Kısa Dönem Burs Yönergesi

eau_logo

eau_logo

Derneğimiz Tarafından Verilmiş Olan Ödüller

2021

Klinik Araştırma Ödülü: Serdar Çelik

Temel Bilim Araştırma Ödülü: Kemal Sami Korkmaz

 

2019

Araştırma Ödülü: Işıl Ezgi Eryılmaz, İlker Tinay

 

2017

Araştırma Ödülü : Kerem Teke

 

2015

Araştırma Ödülü : Volkan Şen, Nuray Varol, Deniz Bolat, Ömer Acar

 

2013

Araştırma Ödülü : Polat Türker, Can Öbek, Davut Alptekin

 

2011

Bilim Ödülü : Yaşar Bedük

Araştırma Ödülü : Fehmi Narter,Taner Divrik

Hizmet Ödülü : Atıf Akdaş

 

2009

Bilim Ödülü : Levent Türkeri

Araştırma Ödülü : Aydın Mungan, Öztuğ Adsan

 

2007

Bilim Ödülü : Can Öbek

Araştırma Ödülü : Saadettin Eskiçorapçı, Taner Divrik

 

2005

Bilim Ödülü : Sümer Baltacı

Araştırma Ödülü : Sinan Sözen

Yurt dışında Üroonkoloji alanında klinik veya temel bilimsel araştırma veya çalışma yapacak olan genç ürologları desteklemek üzere oluşturulan “Üroonkoloji Burs Programı” kapsamında Bahadır Şahin‘e, Deniz Bolat’a ve Fuat Kızılay’a burs verilmiştir.